גישור זוגי ומשפחתי

משבר זוגי הוא כואב וקשה במיוחד שכן בשורשיו רוחשים רגשות עזים, גלויים וסמויים, שמבקשים לקבל מענה. גם הפתרון של סכסוך זוגי יחודי בכך שהוא מחייב לתת מענה ארוך טווח לסכסוך, שכן מדובר, בדרך כלל, בקשר שימשך גם בעתיד, כשיש ילדים משותפים, קשר שמצריך שיתוף פעולה לאורך זמן.

גישור זוגי הוא הליך מתאים במיוחד להתמודדות עם סכסוכים זוגיים כיוון שהוא איננו מתקיים במתכון של דו-קרב המכוון להשגת "ניצחון" של צד אחד על השני, "נצחון" שרק יעצים את הרגשות הכואבים ממילא, אלא הליך של הידברות המכוון להשגת הסדר Win-Win שיאפשר לכל אחד מהצדדים לקבל מענה לצרכים הנראים לו חשובים, ולהמשיך בקשר המשפחתי כהורים לילדים משותפים.

גם כאשר הרגשות גועשים ונראה בתחילה שאין סיכוי להגיע להסכמה עם הצד השני, הרי כאשר יושבים ומתחילים לדבר אחד עם השני, ביחד עם מגשר מקצועי שמסייע לצדדים גם להקשיב..., בלי התלהמות; כאשר חושבים גם על המשך היחסים בעתיד, במיוחד כאשר ישנם ילדים משותפים, ולא שקועים רק בכעסים של העבר, מגלים שניתן להגיע להסכמות.

גישור איננו מעשה ניסים אלא הליך מחושב שבו ניתנת לצדדים הזדמנות לבחון את הדברים מנקודות מבט נוספות. כל צד לסכסוך מברר, ביחד עם המגשר, מהם הצרכים היותר חשובים עבורו, ובעזרת המגשר מגלים הצדדים שניתן, ברוב המקרים, להגיע להסדר שייתן מענה לצרכים החשובים באמת לכל אחד מהצדדים מבלי לפגוע בצד השני- בבחינת "זה נהנה וזה לא חסר"

לגישור יתרונות רבים על פני מאבק בבתי משפט. העיקריים שבהם: הליכי גישור הם פרי בחירה ושליטה של הצדדים; הסדר שהושג בהסכמה יש סיכוי גדול יותר שיכובד; הליכי הגישור הם ככלל מהירים יותר והרבה פחות יקרים; ובעיקר הליכי גישור הם לא הרסניים ליחסים העתידיים בין הצדדים כמו המאבק בבית המשפט.

רוצים לדעת אם הליך גישור נכון עבורכם- אתם מוזמנים להתקשר לעו"ד ישי רון – מגשר זוגי ומשפחתי בעל ניסיון רב שנים, לטלפון : 052-8475999  או להשאיר הודעה בתיבת צור קשר

פנו לפרטים נוספים